نتایج کامل و جدول رده بندی این چهار گروه را با هم مرور می کنیم:

گروه A

شاختار دونتسک 1  منچستر یونایتد 1

گلها: ولبک 18 برای منچستر و تایسون 76 برای شاختار

بایر لورکوزن 2  رئال سوسیداد 1

گلها: رولفس 45 و هگلر 90 برای لورکوزن و ولا 51 برای سوسیداد

نتایج بد دیوید مویس با منچستریونایتد ادامه دارد. شیاطین سرخ در دومین دیدار خود در اوکراین برابر شاختار‌دونتسک با تساوی یک بر یک متوقف شدند. منچستر‌یونایتد درحالی در اوکراین به دیدار شاختاراوکراین رفت که وین رونی را در آخرین دقایق به دلیل بیماری از دست داد. منچستر‌دقیقه 18 به گل رسید. حرکت خوب فلاینی باعث شد تا ولبک با هوشیاری خود گل اول را برای شیاطین سرخ به ثمر برساند.
تیم اوکراینی در نیمه دوم توانست به گل تساوی دست یابد. تایسون از یک قدمی دروازه توانست در دقیقه 76 گلزنی کند تا این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان برسد.بایر لورکوزن در دیگر دیدار این گروه در آلمان به دیدار رئال سوسیداد رفت که این دیدار در نهایت با پیروزی دو بر یک میزبان به پایان رسید. سیمون رولفس در آخرین دقیقه نیمه نخست موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند اما این پایان کار نبود و کارلوس ولا در دقیقه 52 موفق شد گل خورده را پاسخ دهد اما ینس هگلر در ثانیه‌های پایانی گل دوم لورکوزن را به ثمر رساند.

جدول رده بندی گروه A
گروه B

یوونتوس 2  گالاتاسرای 2

 

گلها: دروگبا 36 و بولوت 88 برای گالاتاسرای و ویدال 78 پنالتی و کوالیارلا 87 برای یوونتوس

رئال مادرید 4   کپنهاگن 0

گلها: رونالدو 21 و 65 و دی‌ماریا 71 و 90 برای رئال

 رئال‌مادرید در سانتیاگو برنابئو برابر تیم یازدهم از دوازده تیم لیگ دانمارک قرار گرفت و در پایان موفق شد با 4 گل به برتری دست یابد. 21 دقیقه طول کشید تا کریستیانو رونالدو که صدمین بازی خود را در اروپا انجام می داد رئال مادرید را جلو بیندازد و بیست و پنجمین گل خود در 21 دیدار قبلی اش در لیگ قهرمانان اروپا ثبت کند تا نیمه نخست با همین نتیجه به پایان برسد. رئال‌مادرید در نیمه دوم نیز مانند نیمه نخست توپ و میدان را در اختیار گرفت. کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی موفق شد در دقیقه 65 گل دوم تیمش را نیز به ثمر برساند تا با 5 گل زده در صدر جدول گلزنان این فصل لیگ قهرمانان اروپا قرار گیرد. 6 دقیقه بعد آنخل دی‌ماریا موفق شد اختلاف را به 3 برساند این بازیکن در ادامه گل چهارم رئال را نیز به ثمر رساند. به گزارش مشرق، یوونتوس در دیگر دیدار این گروه در تورین به دیدار گالاتاسرای ترکیه رفت و با تساوی 2 بر 2 متوقف شد. تیم ترکیه‌ای که روبرتو مانچینی را برای اولین بار روی نیمکت خود می‌دید، ابتدا در این دیدار پیش افتاد. دیدیه دروگبا مهاجم تمام نشدنی ساحل عاجی موفق شد در دقیقه 36 گل اول بازی را به ثمر برساند. این اولین گل دروگبا در این فصل لیگ قهرمانان بود. نیمه نخست با همین نتیجه به پایان رسید.
در نیمه دوم میزبان به آب و آتش زد و در نهایت موفق شد به گل تساوی دست یابد. آرتورو ویدال در دقیقه 78 از روی نقطه پنالتی باعث شد تا کار یک بر یک شود. به این ترتیب یوونتوس نیز مانند میلان با یک تساوی به بازی برگشت؛ دو تیمی که یکشنبه در دیداری حساس باید در لیگ ایتالیا به مصاف هم بروند. فابیو کوالیارلا در دقیقه 87 نیز آب سردی بر پیکره تیم ترکیه‌ای ریخت و موفق شد گل دوم و پیروزی بخش یوونتوس را در این دیدار به ثمر برساند اما این پایان کار نبود و اموت بلوت موفق شد گل تساوی ترک‌ها را به ثمر برساند.

جدول رده بندی گروه B
گروه C

پاری‌سن ژرمن 3 بنفیکا 0
گلها: ایبراهیموویچ 5 و 30 و مارکینیوس 25 برای پاریسن ژرمن

اندرلخت 0  المپیاکوس 3
گلها: میترگلو 17 ، 56 و 72 برای المپیاکوس

 به گزارش مشرق، پاریسن‌ژرمن در اولین دیدار این گروه در پاریس به دیدار بنفیکا رفت. تیم فرانسوی این بازی را هجومی آغاز کرد و موفق شد تا 30 دقیقه نخست ، 3 بار دروازه مهمان خود را باز کند. زلاتان ابراهیموویچ 2 بار در دقایق 5 و 31 و مارکوئینهوس در دقیقه 25 گلهای پاری‌سن ژرمن را به ثمر رساندند.در دیگر دیدار این گروه اندرلخت برابر المپیاکوس یونان قرار گرفت و در پایان با 3 گل مغلوب شد. تیم بلژیکی در دقیقه 25 صاحب ضربه پنالتی شد که این فرصت را از دست دادند. برای المپیاکوس در این دیدار کنستانتینوس میتروگلو هت تریک کرد.

جدول رده بندی گروه C
گروه D

منچستر سیتی 1 - بایرن مونیخ 3
گلها: ریبری 7، مولر 56 و روبن 60 برای بایرن مونیخ و نگردو 80 برای من سیتی

زسکا موسکو  3 - ویکتوریا پلژن 2

گلها: زوران توسيچ 19، هوندا کيسوکه 29 و راديم رزنيک(گل به خودی) 79 برای زسکا و فرانتيسک راتورال 4 و مارک باکس 90 برای ویکتوریا

به گزارش مشرق، بایرن‌مونیخ مدافع عنوان قهرمانی در حساس ترین بازی و در حضور بیش از 60 هزار تماشاگر ورزشگاه اتحاد به دیدار میزبان خود خانه منچستر‌سیتی رفت. شاگردان پپ گواردیولا خیلی زود به گل رسیدند. فرانک ریبری در دقیقه 7 با شوت سنگین خود گل اول بازی را به ثمر رساند. نیمه نخست این مسابقه با همین نتیجه به پایان رسید. اما در نیمه دوم توفان بایرن‌مونیخ آغاز شد. توماس مولر در دقیقه 56 موفق شد به زیبایی دروازه منچستر‌سیتی را باز کند. 4 دقیقه بعد آرین روین مهاجم هلندی موفق شد گل سوم تیمش را نیز به ثمر برساند تا هواداران میزبان شروع به ترک ورزشگاه کنند. اما در 20 دقیقه پایانی با تعویض های مانوئل پلگرینی من سیتی کمی به خود آمد و یکی از گل ها را توسط آلوارو نگردو جبران کرد. در دقیقه 86 جروم بواتنگ به دلیل خطا روی بازیکن سیتی اخراج شد و تیم آلمانی دقایق پایانی را 10 نفره ادامه داد.زسکا مسکو نیز در روسیه موفق شد با نتیجه 3 بر 2 ویکتوریا پلژن را شکست دهد. در این دیدار که چند ساعت زودتر از بقیه بازی‌ها به دلیل سرما هوا برگزار شد تیم روسیه‌ای بازی بهتری از خود نشان داد . برای زسکا زوران توسیچ (19)، کیسوکه هوندا (29) و رادیم رزنیک گل به خودی (78) به ثمر رساند. برای تیم چکی نیز در این دیدار راتورال و باکس گلزنی کردند.

جدول رده بندی گروه D


 

 

   • Hell On Wheels
  • آموزشي ورزشي